40 Yıldır Sizlerle
KARAKAYA Adak Kurban

Büyükçekmece Adak Kurban

ADAK KURBAN

KARAKAYA ADAK KURBAN

Adak kurban, anlam olarak İslamiyette şu şekilde açıklanır: Müslüman birey herhangi bir dileği için ya da bir şartın gerçekleşmesi koşuluyla kesmesi gereken kurban ibadetidir. Bu ibadet yapısı itibariyle farz değildir ve kişi bir şartın gerçekleşmesi doğrultusunda bu görevini yerine getirmekle yükümlüdür. Bir nevi dini bir vecibedir. Akika kurbanı ise, yeni doğmuş bir bebeğin doğumundan bir hafta sonra saçlarını kısmen ya da tamamen kesip bebeğin adını koyduktan sonra şükür amaçlı kesilen kurban ibadetidir. Akika kurbanı kesmek İslami kurallara göre sünnet sayılan ibadetlerdendir. Çocuğun doğduğu günden buluğ çağına erişene kadar herhangi bir zamanda kesilebilir. Şükür kurbanı; kişi bir gayeye ulaştıysa buna şükretmek amacıyla Allah için kestiği kurbandır. Adak kurbanıyla karıştırılmaması gerekir. Adak kurbanının kesilme mecburiyeti vardır lakin şükür kurbanının böyle bir  mecburiyeti yoktur. Şükür kurbanı kesildikten sonra kurban etinden aile bireyleri yiyebilir fakat adak kurbanı etinden aile bireyleri faydalanamaz. Adak kurbanı kesildikten sonra etini zenginlere değil ihtiyaç sahiplerine dağıtılması şarttır.

İslam dinine göre adak kurbanı, akika kurbanı ya da şükür kurbanı kesim şartları yukarıda belirttiğimiz gibi değişiklik göstermektedir. Bizler Karakaya Adak Kurban olarak bu dini vecibelerinizi İslami usüllere uygun olarak en hijyenik koşullarda kesme görevimizi layıkıyla yerine getirmek için hizmetinizdeyiz. Tüm kesimlerimiz uzman veterinerler ve işinin ehli kasaplar eşliğinde temiz bir alanda gerçekleşmekte olup iletimi de isteğiniz doğrultusunda yapılmaktadır. Karakaya Adak Kurban firması sadece adak kurbanlarınızın kesiminde değil temininde de müşterilerine yardımcı olmaktadır. Firma olarak bu işi yaklaşık 40 yılı aşkın bir süredir yapmakta olup tecrübelerini nesilden nesile aktaran bir kuruluştur. Bunca yıldır verilen emeğin karşılığında müşterilerinin güvenini kazanan ve yaptığı her işi bu güçten alan, bunca yıldır ayağını yere bir o kadar sağlam basan şirket, geleceğe emin adımlarla koşmaktadır.

Karakaya Adak Kurban siz değerli müşterilerine kaliteli ve hijyenik koşullarda İslami usüller doğrultusunda her türlü kurban kesimine, kurban teminine yardımcı olmakta ve gereken özveriyi sizlerin duyarlılığınız neticesinde göstermektedir. Kesimleriniz Karakaya Adak Kurban tarafından ücretisiz bir şekilde yapılmakta, dağıtımı da sizlerin isteği doğrultusundadır. Kesim yaptıran kişinin evine ya da istediği adreslere teslimat konusunu da yine Karakaya Adak Kurban yerine getirmektedir. Bizlere gösterdiğiniz güvenden dolayı işimize her geçen gün daha fazla özen göstermekteyiz ve kurban kesimi konusunda müşterilerimizin isteklerini en doğru şekilde yerine getirmeye gayret etmekteyiz. Firma olarak çalışanlarımızın da eğitimine ve kurban kesimi konusunda bilgilerinin güncel kalmasına önem vermekteyiz. Her geçen zaman diliminde sizlere layıkıyla hizmet vermekten büyük mutluluk duymaktayız.

 

adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban adak kurban,şükür kurbanı, akika kurban

Add comment

40 yıldır sizlerle